Siltide ja märkide vastupidavus ilmastikuoludes

Märkide vastupidavus ilmastikuoludes sõltuvalt materjalidest.

Kõik e-poes pakutavad sildid on ilmastikukindlad ja mõeldud välistingimustesse. Plaadid taluvad niiskust ja külma , kleebised on lõigatud kleebistähed või trükitud kleebised, sõltuvalt otstarbest.

Pleekimine päikese käes ja trüki vastupidavus kleebistel.

Kleebised toodetakse erinevas kvaliteedis ja erinevate vastupidavuse aegadega. Levinumad garantiiajad on 3 aastat, 5-7 aastat ( autokiled ).

Selleks et vastupidavuse aega pikendada ja säilitada erksus ka aastate pärast võib sildid ka lamineerida. Laminaat on sisuliselt läbipaistev kleebise kiht mis kleebitakse trükitud kleebisele lisaks peale.

See vähendab tunduvalt kleebiste ja liimi vastupidavuse aega ja pleekimise aega – isegi kuni poole võrra.

Siltide vastupidavuse aeg pikeneb ka sõltuvalt sellest ka nad on vertikaalses või horisontaalses asendis.

Horisontaalselt ehk päikese suunas olemine vähendab vastupidavust kuni poole võrra ja juba väikese nurga all olek võib trükivärvi vastupidavust vähendada mitme aasta võrra.

Siltide ja märkide alusplaadid ja vastupidavus.

  • Plastikust plaadid ( tavaliselt valge pvc paksusega 5-8mm ). Plastikust pvc plaatide eelis on suhteline hind ja kergus. Samas on need talvel nõrgad ja külmaga murduvad kergemini katki kui alumiinium või isegi kärgplastikust plaadid.
  • puuduseks on ka see et plastikust plaadid on kuuma ilma tundlikud.
  • Tsinkplekk ( tsingitud plekk millest on tehtud enamik liiklusmärkidest , paksusega 0,5 – 1,5 mm ).
  • videovalve märk helkurkleebisega

    videovalve märk helkurkleebisega

  • Alumiiniumkomposiitplaat ( dibond, dilite ) on plastikust plaat millel mõlemal küljel on õhuke alumiiniumkate. Levinumad paksused siltide puhul on keskel plastiku osa ca 2-3 mm paksust (alloleval pildil must osa ) ja alumiiniumkate mõlemal küljel ca 0,4 mm.( alloleval pildil valge osa)
  • Kärgplastik erinevatest paksustes, kõige levinum paksus on 8 mm. See materjal on kõige õrnem, kuid ka kõige soodsam materjal. Tavaliselt valget tooni

Üldiselt – mida paksem on materjal seda pikem on vastupidavus.

Kõik nimetatud plaadid on vastupidavad ilmastikuoludele, kuid vastupidavused ja kasutus on erinevad.

Majanumbrite vastupidavus.

Plastikust majanumbrid ja tänavasildid on tundlikud kuumale ilmale ja võivad pikapeale kõveraks minna, eriti siis kui siltide kruviaugud ei ole kruvidest suuremad. Kui piisavalt suuri kruviauke ei ole tehtud plaadile ja ei ole paisumise ruumi , võib plaat kõveraks paisuda. Seetõttu me tänavasilte pvc plastikule üldiselt ei tee

Tsinkplekiga ja alumiiniumkomposiitplaadiga paigumist ja kõveraks paindumist Eesti ilmastikuoludes üldiselt ei juhtu.

Siltidega kaasas käivad jalad on kas tsingitud või alumiiniumist jalgade puhul anodeeritud, mis kaitseb pindasid roostetamise vastu.